Історія ШСДНЗ № 6 - від минулого до сьогодення.

Гарний дитячий садок – це маленький дитячий садок, щонайменше, 6 груп, де затишно і добре дітям, їх батькам, педагогам. Це – модель, наближена до сімейної: діти різного віку не ізольовані по групах, є дитячо-доросле співтовариство, у центрі якого дитина.

Саме таким вимогам відповідав дитячий садок № 16 міського відділу освіти м. Шостки (нині санаторний дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 управління освіти Шосткинської міської ради), який відкрився у 1963 році в живописному куточку міста поряд з тінистим парком. На той час це був один з небагатьох дошкільних закладів міста, який фінансувався з місцевого бюджету.

Ясла-садок був розміщений в типовому приміщенні, розрахованому на 6 груп.

Очолила колектив ясел – садка завідуюча Степанюк Майя Олександрівна.

До складу педагогічного колективу увійшли Пророк Олена Трохимівна, Костюк Марія Карпівна, Ничепоренко Нонна Тимофіївна, Сорока Віра Петрівна, Анищенко Валентина Миколаївна, Золотарьова Юлія Аркадіївна, Савіна Тетяна Костянтинівна, Столярова Інна Олександрівна, Орлова Маргарита Михайлівна. Музичне виховання дітей здійснювали музичні керівники Сомова Олена Іванівна, Сальник Віра Юріївна.

/Files/images/52.jpgЧорна О.М.

Здоров’ям дітей опікувалися старші медичні сестри Мартиненко Євдокія Григорівна, Стяжкіна Віра Іванівна, а з 1964 року по 1980 рік – Чорна Олександра Миколаївна.

Велику увагу проведенню лікувально–оздоровчих заходів, направлених на попередження розвитку

Медична сестра

локального туберкульозу у дітей, інфікованих туберкульозом та тих, які знаходяться в осередках туберкульозної інфекції, приділяли лікарі–фтизіатри Сіміна А.І., Бойко О.Г., Гончар Т.О. та старші медичні сестри Чорна О.М., Отрошок Л.І., Федорова Л. Б., а з 1988 року і по сьогоднішній день – Заєць О.О. Саме вони здійснювали курс хіміопрофілактичного лікування дітей, щоденно контролюючи стан їхнього здоров’я.

Впродовж 50 років дошкільний заклад

очолювали завідуючі:Перша завідувачкаСтепанюк М.О.

Друга завідувачкаМарченко О.М.

Четверта завідувачкаКорж А.Д.

Третя завідувачкаСкомороха О.І.

Пята завідувачкаКірєєва Т.М.Шоста завідувачкаЄрко О.П.

Методичну роботу організовували та проводили

вихователі – методисти:

І методистСахневич В.В. ІІ методистТкач О.І.

ІІІ методистКосюк С.О.

Під керівництвом завідуючої Скоморохи О.І. робота колективу була направлена на втілення новітніх, на той час, форм оздоровчої роботи з дітьми: ходьба по „сольових доріжках”, вологе обтирання, контрастне обливання стоп ніг в зимовий період, обливання всього тіла в літній період, ходьба босоніж по траві, доріжці здоров’я, полоскання горла „морською водою”, точковий масаж.

КомандаКоманда учасників міських змагань з легкої атлетики (1982 р.)

Для покращення роботи з фізичного виховання був побудований і обладнаний спортивний майданчик.

Сон дітей в літній період проводився в облаштованих павільйонах.

З метою покращення навчально-виховної роботи з екологічного виховання була збудована теплиця, де діти мали змогу вирощувати овочі та квіти.

Велика увага приділялась морально–етичному вихованню дошкільнят, прищепленню любові до рідного міста, рідного краю. За цим напрямком колектив поглиблено працював впродовж багатьох років. Досвід роботи вихователя Ткач О.І. з теми „Виховання у дітей любові до рідного краю” був узагальнений і рекомендований для впровадження вихователями в роботі з дітьми.

З приходом до керівництва дитячим садком Корж А.Д. значна увага приділяється покращенню матеріально – технічної бази: були придбані нові дитячі меблі, фізкультурне обладнання; проведений капітальний ремонт харчоблоку, ізольовані спальні від групових кімнат, відновлена робота теплиці.

Колектив ДНЗ пишається своїми ветеранами: педагогами Пророк О.Т., Марченко О.М., Анищенко В.М., Гончаренко О.М., Моцаценко Т.С., Великожон Н.О., помічниками вихователів Цьомкою Г.М., Єфремовою Н.Д., вся професійна діяльність яких пройшла в стінах дитячого садка. Дошкільний заклад – це маленький всесвіт, який вміщує цілі галактики, зі своїми спеціальними знаннями та інтересами.

Це місце, де діти граються і їх ігри своїм змістом і рівнем складності вражають уяву багатьох. Це місце, де починають формуватися дитячі співтовариства. І чим прихильніший педагогічний колектив цього закладу до дітей, тим цікавіші, складніші дитячі осередки.

Таким колективом є нинішній колектив санаторного дошкільного навчального закладу № 6, очолюваний відмінником освіти України Єрко О.П., який нараховує 34 особи, з них – 16 педагогічні працівники. Освітній рівень педагогів ДНЗ – один з найвищих серед педагогічних колективів міста: 14 з них мають вищу освіту, 2 – середню спеціальну.

Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників складає:

спеціаліст вищої категорії – 2 особи

спеціаліст 1 категорії – 9 осіб

спеціаліст 2 категорії – 2 особи

спеціаліст – 2 особи

Із загальної кількості педагогів 56% нагороджені Почесними грамотами; 2 особи ( Єрко О.П., Коров’яковська В.В.) нагороджені Почесним знаком „Відмінник освіти України”.

Методичну роботу організовує і проводить вихователь – методист Косюк С.О.

В своїй роботі педагогічний колектив ШСДНЗ № 6 керується основними положеннями: Державної національної програми „Освіта. Україна 21 століття”; Закону України „Про дошкільну освіту”; Конституції України; Базового компонента дошкільної освіти в Україні; Конвенції про права дитини; Закону України „Про охорону дитинства”.

Гра дітейМетодична робота спрямована на забезпечення всебічного розвитку особистості кожної дитини; збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я; розвиток творчих здібностей; набуття дітьми життєвої компетентності; здійснення соціально–педагогічного патронату сім’ї.

Цю роботу сьогодні проводять досвідчені, висококваліфіковані педагоги Ткач О.І., Гришкова В.Ф., Бойко Т.І., Кулага Т.Є., Андрос Т.І., Макуха Н.В., Більковець Н.В., Коров’яковська В.В., Зайцева Л.В., Шкатула Н.А., Сарамок Т.Л. Вони є активними учасниками різноманітних міських заходів: виставок, конкурсів, методичних об’єднань, семінарів.

Дидактичні ігри та посібники вихователів Кірєєвої Т.М., Гришкової В.Ф., Ткач О.І., Кулаги Т.Є., Макухи Н.В., Коржавіної О.В., Шкатули Н.А.., Андрос Т.І. неодноразово визнавались серед кращих на міських виставках розвиваючих ігор для дітей дошкільного віку (2005 – 2011р.р.).

Педагоги СДНЗ неодноразово брали участь в міських професійних конкурсах „Вихователь року” та „Моє краще заняття”, а вихователі СДНЗ Гришкова В.Ф., Бойко Т.І., Андрос Т.І. стали їх переможцями.

Досвід роботи педагогів СДНЗ неодноразово висвітлювався на сторінках фахових видань та обласних виставках педагогічних надбань.Виставка

Дошкільний навчальний заклад з 1998 року працює за фізкультурно-оздоровчим напрямком, тому робота з фізичного розвитку малят, охорони та зміцнення їх здоров’я є пріоритетною.

Її організовує і проводить вихователь з фізичної культури Коржавіна О.В., яка впроваджує в свою роботу новітні педагогічні технології, використовує інноваційні підходи до організації та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів. Велику увагу приділяє використанню нестандартного фізкультурного обладнання, що викликає у дітей інтерес до занять з фізкультури, підвищує їх рухову активність.

В дошкільному закладі напрацьований досвід з організації та проведення Днів здоров’я, фізкультурних свят та розваг.

Про результативність роботи з фізичного виховання свідчать стабільні виступи команди ДНЗ у щорічній міській спартакіаді з легкої атлетики серед дошкільних навчальних закладів міста „Веселі старти”, яка неодноразово була призером, а її учасники – переможцями та призерами в особистому заліку та перемога СДНЗ в обласному огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання (2009 р.)

Складовою частиною фізкультурно-оздоровчої роботи є збереження та зміцнення психічного здоров’я дошкільнят.Практичний психолог На це направлена робота практичного психолога Вітер-Єкименко Т.В., яка розпочала свою діяльність в СДНЗ з жовтня 2001 року.

Основними напрямками її роботи є:

- підвищення психологічної освіти педагогів та батьків;

- профілактично - корекційна робота з дітьми та батьками;

- здійснення психологічного вивчення та діагностична робота з дітьми, педагогами та батьками.

Малюк створений для щастя і радості. Йому для цього виділене дитинство, коли ним мають опікуватися люблячі і розумні дорослі. Найяскравіші спогади дитинства пов’язані у багатьох із нас з дитячими святами. Саме такі враження залишаються у наших малят та їх батьків від музичних занять, свят та розваг, які проводить Музичний керівникпрофесіонал своєї справи, музичний керівник Гречко Л.В. Ось уже понад 27 років працює вона над розвитком музичних та естетичних здібностей дітей в різних видах музичної діяльності. Результатом її роботи є те, що багато дітей – випускників продовжують свою музичну освіту в школах та навчальних закладах різного рівня акредитації, а деякі з них обрали професію музичного керівника та вчителя музики.

Дошкільний навчальний заклад – це складний механізм, злагоджена робота якого залежить від тісної співпраці педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу.

Колектив ШСДНЗ № 6 з впевненістю дивиться у майбутнє, знаходиться в пошуку найбільш ефективних інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку. За результатами атестаційної експертизи регіональною експертною радою по ліцензуванню та атестації закладів освіти Сумської області у грудні 2007 року дошкільному закладу був встановлений достатній рівень освітньої діяльності.

Дитячий садок майбутнього... Яким він буде, ніхто не знає. Але нам дуже хотілося б, щоб це був світ дитинства, любові, дружби, взаєморозуміння. Діти не повинні терпіти нестатку. Красивий, теплий, затишний дім. Живі квіти. Веселий садок. Спортивний майданчик. Басейн...

Кiлькiсть переглядiв: 145

Коментарi